דיקור סיני

דע מאיפה באת..

דיקור סיני

 

שואלים אותי תמיד מהי הרפואה סינית , למה כדאי ללמוד רפואה סינית ומה מייחד את השיטה שבה בחרתי לטפל, זה תמיד עולה במין שיחות חולין ואז אני חייב לנסות ולתמצת, אבל אולי זהו המקום לנסות ולהרחיב קצת יותר:

ובכן, הרפואה הסינית העתיקה נשענת על ידע וניסיון קליני בני אלפי שנים והיא נסמכת על פילוסופיה עמוקה שעיקרה הוא התבוננות בטבע וניסיון להבין את המחזוריות הקבועה והחוקיות האוניברסלית ביקום. הפילוסופיה והרפואה מלוות את החיים בסין כבר עידנים על עידנים והעיקרון לא השתנה במהלך ההיסטוריה וחילופן של השושלות- בחלקן בצורה דומיננטית יותר ובחלקן פחות. במשך השנים תרמו עוד ועוד רופאים רבים מחוכמתם ומניסיונם וכך הם בנו, נדבך אחר נדבך- תורת ריפוי טבעית ויעילה שנותנת מענה ומזור לבעיות ומחלות שונות.

הידע מסתמך על כתבי רפואה בני כ- 5000 שנים שכתובים בצורת דיאלוג של שאלות ותשובות בין הקיסר הצהוב (אחד מהדמויות החשובות והמכוננות ביותר בהיסטוריה הסינית בכלל) ורופאו האישי צ'י-פו. הם מספרים לנו כיצד עלינו לנהל את חיינו בהתאם לעונות השנה ובכך לחיות חיים טובים ובריאים יותר- שמירה על אורח חיים מאוזן, שינה טובה בשעות קבועות, תזונה מאוזנת והימנעות מאורח חיים מופקר.

כבר בפרק הראשון מספר לנו הרופא המלכותי ש"בעבר אנשים ידעו כיצד לחיות את ה'דאו'- דרך החיים והבינו את עיקרון האיזון של היין והיאנג. בעבר שמרו בני האדם על קיום נאות של גופם ושל נפשם״ והנה כך אין זה מפתיע שחיו מעל למאה שנים״. על פי צ׳י- פו והקיסר הצהוב- 'לחיות את הדאו' פרושו לנהל את החיים בהתאמה להתנהלות של הטבע ובמקביל לעונות השנה ולמחזוריות הטבעית שקיימת בו.

תורת הדיקור הסיני

תורת הדיקור נועדה במקורה להיות רפואה מונעת- הקיסרים נהגו לתרגל מדיטציה ותרגילי מתיחות ותנועה וגם לקבל טיפולי אקופונקטורה באופן קבוע, בחילופי עונות ובמועדים קבועים ולהכין את עצמם אנרגטית לתנודות האנרגטיות של הקוסמוס.
בהמשך היא התפתחה ושימשה ביעילות גם ככלי לריפוי ושיקום- במקביל לתורת צמחי המרפא.

על פי התפישה- לכוחות הקוסמיים ולמחזוריות שלהם יש השפעה רבה על האדם מעצם היותו מתווך בין השמיים והאדמה ומכאן נולד הרעיון של מפת הלידה, שמתעדת את הנטיות האנרגטיות של אדם ברגע לידתו- על המטפל המנוסה מוטלת המשימה להצליב אותן עם האנרגטיקה של היום, העונה והשנה של הטיפול ולהתחשב בה כאשר הוא מאבחן ובוחר את נקודות הדיקור. מפת הלידה יכולה להסביר את המבנה הפנימי של המטופל, מציגה את נקודות התורפה במערכת הספציפית ובכך מסייעת לי למקד את הטיפול ולדייק יותר באבחנה.

בלימודי רפואה סינית עתיקה, ייחודה של תורת הגזעים והענפים (The 10 Heavenly Stems & 12 Earthly Branches) הוא בעיקרון המיקוד- בזכות ההבנה העמוקה של עקרונות האקופונקטורה, אומנות אבחנת הדופק וההתייחסות למפת הלידה של המטופל, יש לי את הכלים להתאים לכל מטופל את הטיפול האישי והייחודי לו הוא זקוק ולהשתמש במספר מינימלי של מחטים על מנת להביא את הטיפול לרמת דיוק גבוהה ועל מנת להגיע אל שורש הבעיה ולא להסתמך רק על סימפטומים, שהם לפעמים ההשתקפות החיצונית בלבד.

לתיאום פגישת יעוץ וקבלת טיפול חינם לחץ כאן

שי בקלש
Dip.Ac Dip.Herb
מומחה לדיקור קוסמטי ופריון
מורה בתוכנית לרפואה סינית עתיקה

מנהל הפורום לרפואה סינית עתיקה ב"וואלה פורומים"

הראה עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים