יתרונותיה של תכנית הלימודים

תכנית הלימודים לרפואה סינית עתיקה חרטה על דגלה את עיקרון המצוינות והייחודיות ולכן תלמידנו נהנים, באופן בלעדי, מהיתרונות המקצועיים הבאים:

רפואה סינית עתיקה – 'Stems & Branches' החל מהשנה הראשונה

מסלול הלימודים היחיד בישראל המשלב החל משנת הלימודים הראשונה את הוראת רזי שיטת "10 הגזעים השמימיים ו-12 הענפים הארציים", בהתאמה מלאה לדרך המסורתית והמקורית שהועברה ממורה לתלמיד במשך 2500 שנה.
תכנית הלימוד מבוססת ונובעת מפילוסופיית חמש התנועות ושש האנרגיות   (Wu Yun Liu Qi), אשר מהווה את המפתח להבנת הפרקים המתקדמים בטקסט הקלאסי "ספר הרפואה הפנימית של הקיסר הצהוב". בבסיס הבנה זו טמונה חוכמת הרפואה הסינית העתיקה הרואה את הקורלציה בין עולם התופעות המקרו-קוסמי לבין הפיזיולוגיה האנושית המיקרו-קוסמית.

פרקטיקה החל משנת הלימודים הראשונה

תכנית הלימודים כוללת התנסות קלינית אצל טובי המטפלים בארץ, בדרך ההוראה האותנטית והמוחשית ביותר – החל משנת הלימודים הראשונה.
במשך כל תקופת הלימודים מודגש הקשר בין הרפואה המערבית והאנרגטיקה הסינית, תוך התנסות קלינית בלתי אמצעית, המיושמת כבר משנת הלימודים הראשונה, ולאורך כל ההכשרה, בצפיות מעשיות בקליניקות של מומחים ברפואה סינית עתיקה.

דיקור וצמחי מרפא סיניים – בהתאמה מלאה לטקסטים העתיקים

תכנית הלימודים מבוססת על לימודי דיקור וצמחי מרפא סיניים בהתאמה מלאה לטקסטים העתיקים ובדגש על הבנת עקרונות הטיפול.
צמחי המרפא הסיניים
 נלמדים דרך שילוב פילוסופיית 5 התנועות ו-6 האנרגיות מהטקסטים הקלאסיים: Su Wen, Ling Shu, Nan Jing לבין הידע מהטקסטים הקלאסיים של צמחי המרפא:   Shen Nong Ben Cao Jing, Gui Yao Lu Jing, Shang Han Lun, Bencao Gang Mu , Wen Bing וקלאסיקות נוספות.
תוכנית הקורס בצמחי המרפא נלמדת דרך האינטגרציה בין הקלאסיקות העתיקות, לבין הידע בן זמננו, הממחיש באמצעות מחקרים מודרניים את פעילותם הפרמקולוגית של הצמחים ואת רלוונטיות השימוש בצמחי מרפא בקליניקה המודרנית.

פתו-פיזיולוגיה של כל המחלות המערביות

קורס בלעדי הסוקר את הפתו-פיזיולוגיה של המחלות בעולם המערבי ואת הדרך להבנתן ופרשנותן על פי הרפואה הסינית העתיקה. מתוך הבנת המחלה על פי עקרונות הרפואה הסינית העתיקה- מגיע התלמיד לאבחנה האנרגטית הסינית ולהעיקרון והאיסטרטגיה הטיפולית בהתאם לעקרונות Wu Yun Liu Qi.
קורס ה – CCTM,  מועבר בשנים המתקדמות של ההכשרה ומטרתו לסנכרן לעומק בין הידע המודרני של המדע המערבי לבין הידע העתיק של המזרח. הקורס מקנה לסטודנט כלים לאבחון ולהבנת הפתולוגיות הנלמדות ולטיפול בהן, כמו גם אפשרות להמשך מחקר ולימוד מתקדם של פתולוגיות רבות נוספות.

שינוי גודל גופנים