ללמוד גם TCM וגם Stems מהטובים ביותר

מאת: אמיר משאל Dip.Ac
עריכה: ענת ארד Dip.AC

תכנית הלימודים שלנו נוסדה על ידי מיטב בוגרי ומורי הרפואה הסינית בישראל.

התכנים הנלמדים בתכנית אינם "זרם" של הרפואה הסינית כי אם רפואה סינית מורחבת, מעמיקה ושלמה. הדגש שלנו בהוראה הוא על ההעמקה בטקסטים הרפואיים, ב 5 הפאזות ובגזעים השמימיים והענפים הארציים אך בד בבד הלימודים מעמיקים גם בלימודי הסינדרומים, רפואה הסינית המסורתית, צמחי המרפא, ששת השכבות ועוד .

אז איך בעצם הכל התחיל?

עד 2003 אפשר היה ללמוד בישראל רק את זרם ה TCM אך תמונה זו השתנתה בעקבות החלטתנו להקים תכנית שתהיה לא רק הטובה ביותר בישראל אלא אף מהמובילות בעולם, הן מבחינת ההיקף והן מבחינת הרמה.

ללמוד גם TCM וגם סטמ'ז ("גזעים וענפים") מהטובים ביותר

כשהקמנו את התכנית, יצאנו מנק' ההנחה שעל מנת להכשיר את דורות המטפלים הבאים בישראל יש להביא את
המורים הטובים ביותר, ליצור תשתית של צפיה קלינית כבר משנת הלימודים הראשונה, ללמד את המקצועות והיסודות בצורה המעמיקה ביותר ולא להתפשר על מבחני הסף, סטאז' והגשת עבודות במודל מסלולים אקדמים אוניברסיטאיים.

לשם כך, הקמנו את העמותה לרפואה סינית עתיקה וחברנו למדור ללימודי חוץ בפקולטה לחקלאות ברחובות במטרה להקנות לתכנית את הפיקוח האקדמי הרציני ביותר.

לתת את הבסיס הרחב והטוב ביותר

על מנת ללמוד רפואה סינית בצורה המיטבית יש לבסס את הפילוסופיה בצורה הטובה ביותר. התיאוריה הנלמדת אינה איזוטרית והיא נלמדת באופן ייחודי כך שהיא תהווה בסיס טוב ללימודי כל הזרמים ברפואה הסינית בעתיד, גם לאחר סיום הלימודים.
נסיוננו לימד אותנו כי תשתית רדודה של תיאוריה וקפיצה מהירה מדי לפרקטיקה מובילה לרוב לחוסר הבנה וטעויות יסודיות ביישום הרפואה הסינית. ולכן, במסגרת התכנית אנחנו מלמדים את היסודות בצורה המעמיקה ביותר: לימודי רפואה מערבית מורחבים וסטאז' עמוס מטופלים ובליווי צמוד של מורים מהשורה הראשונה.

ידענו גם כי מרבית התלמידים בישראל פוגשים את הקליניקה המעשית רק בתום הלימודים. לרוב זו הקליניקה שהבוגר עצמו עשוי לפתוח. לכן, בתכנית שלנו הסטודנט זכאי ומחוייב כבר מהשנה הראשונה להתלוות לקליניקה פעילה של מוריו השונים, ומטפלים ותיקים ברחבי הארץ שמקבלים אליהם את הסטודנטים שלנו. כך שכאשר תסיימו את תהליך ההכשרה שאורך 4 שנים יהיה בידיכם מאגר של ידע ונסיון רב אשר לרוב אינו מצוי אצל תלמידים בבתי ספר אחרים.

קשה, אבל הכי טוב

תהליך ההכשרה המקיף והעשיר שלנו מכיל כאמור גם את לימודי הסינדרומים ועקרונות ה TCM וגם את פילוסופיית הגזעים השמיימיים והענפים הארציים ("חמשת האלמנטים ברמת השמיים הארץ והאדם").

נכון, קשה, אבל הכי טוב.

שינוי גודל גופנים