ללמוד רפואה סינית

הרפואה הסינית מהווה כיום נדבך מרכזי ברפואה המשלימה במערב, וחשוב לדעת כי לימודי רפואה סינית אינם רק רכישת מקצוע מבוקש ומעמיק, אלא גם הקניית תפיסת עולם ודרך חיים כוללת. למעשה, מטפל טוב הוא אדם אשר הטמיע את עקרונות הפילוסופיה והגישה הסינית אל תוך חייו, ומבטא אותם באמצעות הכלים שרכש בלימודיו, לצד הניסיון והעמקה שבחייו הפרטיים והמקצועיים. לכן, חשוב לבחור מקום לימודים מקצועי ומעמיק, אשר יספק לכם כלים מצוינים לתחילת דרככם כמטפלים.

תפיסת העולם של הרפואה הסינית

הרפואה הסינית מתבססת על תפיסת עולם הרמונית ושלמה עם הטבע, הדוגלת בחיים שמשתלבים עם סביבתם בכל התחומים, החל מתזונה, פעילות גופנית, ואורחות חיים, ועד לתפיסות מוסריות אישיות וחברתיות. יתר על כן, הרפואה הסינית דוגלת ראשית ברפואה מונעת, כלומר זו המקדימה תרופה למכה, ובניגוד לרפואה המערבית רואה את האדם כמכלול ולכן פועלת לטיפול במקור הבעיה ולא בסימפטומים המקומיים שלה. רפואה זו מבוססת על הגישה הסינית ולפיה הגוף מורכב מערוצי אנרגיה שמכונים מרידיאנים. במקרים רבים מטרת הטפול הינה ליצור איזון במערכות אנרגטיות אלו.

למה כדאי ללמוד רפואה סינית ?

ללמוד רפואה סינית זה דרך חיים. הלימודים יספקו לכם מקצוע שיכול לעזור לאנשים ולרפא אותם, אפילו במצבים שלרפואה המערבית אין את הידע והכלים לסייע. לימודים אלו יעניקו לכם מקצוע מבוקש ומכובד אשר יוכל לשמש אתכם כמטפלים פרטיים, וגם להשתלב במרפאות משלימות של קופות החולים ומוסדות רפואיים, כדוגמת בתי חולים, בתי אבות ועמותות שונות.

יש לציין כי בחלק ממקומות הלימוד אף מסייעים לתלמידים במציאת עבודה. כמו כן, מוסדות אקדמיים רבים מכירים בלימודי הרפואה הסינית במידה ונלמדו במוסד מוסמך, ועל כן מוענקות נקודות זכות למעוניינים להמשיך את לימודיהם באקדמיה. למעשה, לימודי הרפואה הסינית יפתחו בפניכם צוהר לעולם שלם שאפשר לפתח ולחקור במשך חיים שלמים, כשכל אדם יכול למצוא בעולם זה את הנישה המעניינת אותו, אם בתחומי הדיקור למיניהם, בצמחי המרפא, בתזונה, במגנטים, בטיפולי שיאצו או טווינה.

להיות מטפל – מה זה אומר ?

המשמעות של היות מטפלים ברפואה סינית, היא להיות בעלי מקצוע מחייב הכרוך באחריות רבה. בד בבד, זהו תחום עיסוק מספק וממלא המהווה ייעוד, ואשר יכולתו להשפיע ולהבריא תחלואים תתגלה לכם עם הזמן לאור הניסיון שתצברו. הרופא הסיני מתחיל את פגישתו הראשונה עם מטופל באבחון שמבוצע דרך שיחת היכרות ותשאול מעמיק, ובהמשך מאובחן המצב הרפואי בעזרת אמצעי אבחון במגע, כדוגמת בדיקת הדופק והבטן והתבוננות כדוגמת מצב הלשון.

בהתאם לתוצאות האבחון נבחרת שיטת הטיפול הנדרשת, וכן בהתאמה להתמחותו של המטפל. רופאים סיניים מתמחים במספר טכניקות ושיטות טיפול שונות, הכוללות בין היתר דיקור סיני, טיפולי טווינה, שיאצו, כוסות רוח, תזונה וצמחי מרפא.

השקעה לכל החיים

לימודי הרפואה הסינית מבוססים על היסטוריה בת כחמשת אלפים שנה, והינם לימודים ארוכים, קשים ותובעניים. יחד עם זאת תכירו בהם עולם חדש, עשיר ומעמיק, אשר ישנה וישפר את חייכם האישיים, וגם יעניק לכם מקצוע מאתגר שניתן לגדול, לחקור ולצמוח בו לאורך כל ימי חייכם.

הראה עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים