מטפלים ברפואה סינית

הרפואה הסינית מוכרת במערב כחלק מהרפואה הטבעית, והינה יעילה בריפוין של מגוון גדול של בעיות ומחלות. זוהי גישה טיפולית עתיקת יומין המתבססת על האמונה כי גוף האדם בנוי משני ניגודים – יין ויאנג. בעזרת חיבור נכון ומאוזן ביניהם תזרום האנרגיה בגוף באופן הרמוני, וכאשר מופר איזון זה ניתן לייצבו בעזרתם של מטפלים.

בעבר הרחוק ארכו לימודי רפואה הסינית עשרות שנים, עד שאדם הוכר כמטפל. אולם בימינו רוכזו לימודי רפואה סינית במסלול בן ארבע שנים בממוצע, והם מהווים בסיס מוכר למטפלים. מי שבוחר במסלול ייחודי זה לוקח על עצמו תפקיד בעל אחריות רבה, הדורש מקצועיות, ראייה והבנה מעמיקות בתפיסות העומדות מאחורי דרכי הטיפול, וכן אמפתיה כלפי לבני אדם.

להיות מטפל ברפואה סינית

מטפלים ברפואה סינית מייצגים גישה עתיקה הדוגלת בכך שריפוי מחלות ובעיות אינו צריך להתבסס על הסימפטומים החיצוניים של המחלה, אלא על ההוויה הכוללת של המטופל. זאת, מתוך התפיסה כי שני סימפטומים חיצוניים זהים עשויים להיות בעלי מקור וסיבה שונים, בהתאם למבנה ולזרימת האנרגיה בגופו של מטופל ספציפי.

תפקיד המטפל הוא לאבחן את מקור הבעיה ולטפל בו, על ידי יצירת איזון בכל מערכת הגוף, פיזיות ונפשיות כאחת. בנוסף, על פי רפואה סינית, תזונה נכונה ואורח חיים בריא מהווים נדבך חשוב במניעת בעיות ובהתגברות עליהן. על מנת להיות מסוגלים לטפל במקצועיות ובאמינות בשיטות אלו, המטפלים ברפואה סינית נדרשים לעבור הכשרה ארוכה ויסודית. הכשרה זו כוללת ידע תיאורטי בפילוסופיות וברפואה הסינית והמערבית, התנסות מעשית במגוון שיטות טיפול, ושעות רבות של סטאז' בבית הספר ובמרפאות חיצוניות.

איך בוחרים מטפל ברפואה סינית

כיום ישנו בישראל היצע גדול של מטפלים סיניים המתמחים בתחומים שונים, כדוגמת רפואה סינית לילדים, רפואה כללית, טיפולי שיאצו, רפואה גניקולוגית, תזונה וצמחי מרפא. בחירת רופא סיני טוב המתאים עבורכם נמדדת על פי מספר קריטריונים עיקריים:

• מטפל מוסמך ומוכר – חשוב לבחור במטפל שסיים את לימודיו במקום מוכר, והינו בעל תעודת הסמכה תקפה, חבר בעמותת הרפואה הסינית, ושיש לו ביטוח אחריות מקצועי.
ניסיון וותק בטיפול – ככל שהבעיה הבריאותית יותר חריפה ועמוקה, עדיף לבחור במטפל מומלץ בעל ותק וניסיון רב. כלומר, אדם המטפל באופן יומיומי במשך לפחות עשור, והינו גם בעל ניסיון במצבים הדומים לשלכם.
יחסי מטופל מטפל – קיימים מטפלים סיניים מצליחים בעלי קליניקות פרטיות, אשר מטפלים בבת אחת במספר מטופלים. אין בעיה בשיטת עבודה זו, כל עוד היא לא באה על חשבון היחס האישי והקשב של המטפל לצרכים שלכם.
ידע במספר תחומים – קיימים מטפלים סיניים המתמחים רק בתחום אחד ונחשבים לעילוי בו. אולם במרבית המקרים עדיף לבחור במטפל המשלב מספר תחומים, כדוגמת דיקור, טווינה, תזונה וצמחי מרפא. כך תזכו לטיפול מקיף ותחסכו בכסף וזמן עבור טיפולים נוספים.

הראה עוד

בדקו גם

Close
שינוי גודל גופנים