צור קשר

חדשות
ללמוד גם Tcm וגם Stems מהטובים ביותר

עוד על לימודי רפואה סינית עתיקה
 

עוד על לימודי רפואה סינית עתיקה

דף הבית >> עוד על לימודי רפואה סינית עתיקה 


 
מה את/ה מחפש?
אם יש לך עניין בבני אדם ובתהליכי ריפוי, אם יש לך חשק לצלול עמוק אל ההיסטוריה והנדבכים של הרפואה העתיקה, אם יש בתוכך רצון עז, בלתי מתפשר, להמשיך ולהתפתח כאדם וללמוד עוד ועוד על עצמך ועל סביבתך – מקומך איתנו.
 
תוכנית הלימודים של רפואה סינית עתיקה, בפקולטה לחקלאות ברחובות, היא העשירה והיסודית בארץ.
 התוכנית כוללת לימודי דיקור וצמחי מרפא ממיטב המורים, תזונה ותנועה, ומסלול ייחודי של לימודי שיאצו, שנבנה במיוחד עבור תלמידי הדיקור.
 
התלמידים זוכים לליווי אישי בכל ארבע שנות לימודיהם וגם לאחר מכן.
החל מן השנה הראשונה מחויבים התלמידים בצפיות קליניות אצל מיטב המטפלים, ונחשפים למטופלים ולמקרים. חלק אינטגרלי מההתנסות הקלינית הוא בהכנת צמחי מרפא ופורמולות רפואיות. לימודי הרפואה המערבית הם נרחבים בהרבה מן הסטנדרט הנדרש וכוללים פרקים נרחבים בפיזיולוגיה, פתולוגיה, פרמקולוגיה ונושאים נוספים.  
 
רפואה והתפתחות אישית
לימודי הרפואה הסינית כוללים את הגישה המקובלת (TCM וחמשת האלמנטים), אך שמים דגש על זרם הוליסטי המכונה "תורת הגזעים והענפים", stems and branches, הנאמן לריפוי המסורתי הרואה בכל אדם בריאה המושפעת מתהליכים קוסמיים, מרגע הלידה ובמהלך החיים.

שיעורי הרפואה הסינית כוללים לימוד מעמיק בטקסטים עתיקים, המהווים בסיס לחומר הנלמד.
במקביל, נלמד גוף הידע של הרפואה המערבית המודרנית, והתלמיד לומד להתבונן באדם בצורה רחבה, המתבססת על שילוב הגישות.
ההתבוננות בחוקיות של הטבע היא אבן הנדבך של הלימודים בתוכנית. החיים הם תנועה מתמדת, משתנה, אינסופית. התבוננות זו מאפשרת לימוד והתפתחות כקבוצה וכיחידים, וכוללת שאלות מהותיות על החיים, כגון מהו איזון.

הלימודים העשירים מאפשרים לתלמידים לעבור שינוי אישי דרך לימוד, תזונה, תנועה, מדיטציה, מגע, וחשיפה לכוח הריפוי הטבעי הקיים בכל אדם. הבנה זו מאפשרת לתלמידים להתאים את עצמם לשינויים של החיים ולהיות קרובים יותר לעצמם.
התלמידים נחשפים לחיים בכל המישורים: אני כיחיד, אני בתוך קבוצה, עולם החומר והכסף, יחסים ומשפחה ועוד – ולומדים להתבונן בחיים תוך גמישות ויציבות.   
 
 
סגל התוכנית ללימודי רפואה סינית עתיקה ברחובות כולל מטפלים ותיקים ומרצים מהמובילים בארץ, ביניהם:
ענת ארד, מרים רייך, עפרה ברעלי, פטר ון קרבל, גיל דהן, טמיר אפשטיין, ענבל רז, רון סמרה, ד"ר דרור אדם, ד"ר אילן מקובר, תמי בן נעים, דובי הורנשטין, סלעית דפנה, גלית שביב  ורבים אחרים.

 
הלימודים בתוכנית מוכרים על ידי האגודה הישראלית לריפוי סיני מסורתי.


התוכנית ברחובות היא היחידה בארץ המתקיימת במסגרת אוניברסיטה, המעניקה לתלמידיה תעודת סטודנט ומעניקה לבוגריה תעודה אוניברסיטאית.


הלימודים מתקיימים במסגרת המדור ללימודי חוץ של הפקולטה לחקלאות ברחובות[1], פקולטה של האוניברסיטה העברית, בשיתוף עם העמותה לרפואה סינית עתיקה[2]. בתום הלימודים ניתנות תעודות מטעם שני הגופים.
 

 
 
רוצים לשמוע עוד? מוזמנים ליצור קשר עם זיוה נח מהמדור ללימודי חוץ: zivan@savion.huji.ac.il
    מידע נוסף   |   מאמרים    |    סיפורי מקרה    |   מדורים    |    כתבו עלינו    |    ארכיון
רקע
רפואה סינית עתיקה (ע"ר) טל: 050-6794146 גב' שרה אלתר, מזכירת העמותה I   רפואה סינית   I   לימודי רפואה סינית
לייבסיטי - בניית אתרים