רפואה סינית – דיקור

כחלק מהמשנה הכללית של רפואה סינית דיקור נחשב לאחד מן הכלים החשובים והיעילים ביותר בארגז הכלים של המטפל. אם בעבר דיקור סיני זכה להתעלמות או ללעג מצד רופאים וחוקרים מערביים, כיום יותר ויותר אנשי מקצוע בתחום הרפואה והמדע מתחילים להעניק תשומת לב לנושא ולחקור אותו ביתר יסודיות. למעשה, לאחרונה פורסמו לא מעט מחקרים אשר מהללים את כלי הריפוי הזה ומגבים זאת במחקרים מדעיים והוכחות חותכות.

מהם העקרונות אשר מונחים ביסוד דיקור סיני?

התחום של רפואה סינית מבוסס על גישה הוליסטית, לפי האדם הוא ישות בעל גוף ונפש המקיימים ביניהם יחסי גומלין. בין מגוון התופעות המתרחשות במכלול זה, יש חשיבות רבה לתופעה של זרימת אנרגיה הנקראת "צ'י". אנרגיה זו זורמת במהלך הגוף, דרך קווי אנרגיה הנקראים מרידיאנים. אם אנרגיה זו איננה מאוזנת וזורמת בצורה הנכונה בכל הגוף, נוצרות בעיות רפואיות אשר עלולות להתגלם הן בגוף והן בנפש.

במהלך לימודי דיקור סיני, התלמיד לומד על החשיבות הרבה שיש לצ'י, אשר נחשבת לכוח המניע את כל הדברים הקיימים בעולם. על פי רפואה סינית דיקור מסוגל לשחרר את החסימות האנרגטיות אשר נוצרות בגוף כתוצאה מגורמים שונים, ועל ידי כך לאפשר את הזרימה של האנרגיה ביתר חופשיות, תוך כדי הבאת נפש האדם וגופו למצב של בריאות מרבית.

אילו יתרונות של דיקור סיני הוכחו על ידי מדענים?

  • דיקור סיני מרפא כאבי גב – בספרות המדעית ניתן למצוא אינספור תיעודים לריפוי של כאבי גב, ולכן מטפלים בדיקור סיני אומרים שזו הסיבה העיקרית שמביאה אליהם לקוחות. למעשה, במסגרת קורס רפואה סינית תלמידים רבים זוכים לתרגל את הידע שרכשו על אנשים הסובלים מכאבי גב. הסיבה לכך היא מפני שהוכח שדיקור סיני מועיל לריפוי כאבי גב, וכך התלמידים למעשה זוכים להזדמנות לרכוש ניסיון מעשי ובונה.
  • דיקור סיני מועיל לכאבי ראש – מסקירת עשרים ושניים מחקרים אודות היעילות של דיקור סיני, נמצא שטיפול קבוע בשיטה זו מסייע בריפוי של לחצים, כאבי ראש ומיגרנות. בנוסף על ריפוי, נמצא גם שאנשים אשר טופלו מדי שבוע בדיקור סיני הצליחו למנוע את התפתחות של כאב ראש רגיל לכדי מיגרנה מתישה ומייסרת ולהמשיך בשגרת חייהם כרגיל.
  • דיקור סיני מאיץ את השפעתן של תרופות – בסין נערך מחקר בו התגלה כי טיפול באנשים הסובלים מחרדות באמצעות שילוב של פרוזאק במינון נמוך ודיקור סיני היה יעיל במידה שווה לטיפול המבוסס על צריכת פרוזאק במינון רגיל. דיקור סיני גם נמצא יעיל בהפחתת תופעות הלוואי כתוצאה מצריכת התרופות.
  • פיתוח שלווה כללית – רבים מהחוקרים את התחום של דיקור סיני גילו קשר ישיר בין טיפול באמצעות דיקור לפיתוח תחושת שלווה כללית אשר מלווה את המטופל גם זמן רב לאחר הטיפול. שלווה מחזקת את מערכת החיסון וכך למעשה מונעת את ההתפתחות של בעיות רפואיות נוספות בעתיד.
הראה עוד

בדקו גם

Close
שינוי גודל גופנים