רפואה סינית לילדים

על פי הגישה הסינית, ילדים מיום היוולדם נמצאים בתהליך של גדילה, לימוד והתחזקות בגופם ובנפשם. עם זאת, הם הרבה יותר עדינים ורגישים ממבוגרים, טעונים באנרגיות לרוב ומושפעים בקלות מסביבתם. כל שינוי באורח חייהם מוביל לתמורות אנרגטיות בגופם, בין אם מדובר בתזונה, במשפחה או בחברה. הרפואה הסינית נותנת מענה גם לילדים ותינוקות, ובמרבית המקרים טיפולים אלו משפיעים במהירות וביעילות. זאת מאחר ומדובר בגישה ייחודית לטיפול בילדים הדוגלת בין היתר בהקשבה לילד ובשיתוף פעולה עם רצונותיו.

יעילות הטיפול בילדים בעזרת רפואה סינית

רפואה סינית הינה אמצעי יעיל לטיפול בילדים, וכאמור, במרבית המקרים הם יגיבו במהירות לטיפול. בדרך כלל מספיק מועט של מפגשים להשגת השינוי הרצוי, מכיוון שהמערכות בגופם של ילדים עובדות באופן מהיר יותר מאשר אצל האדם הבוגר. בנוסף לכך, הבעיות הבריאותיות אצל ילדים מצויות במצבן הראשוני, כלומר עדיין לא השתרשו במערכות גופם ולא התפתחו לכדי מצוקות מורכבות וסבוכות יותר. ניתן לטפל בילדים במגוון טכניקות סיניות, המבוססות בעיקר על הרכבת תפריט תזונה בריא ומאוזן בהתאם לצרכי הילד, מתן צמחי מרפא ודיקור. כאשר מטפלים בילדים ובתינוקות בדיקור סיני משתמשים במחטים דקות במיוחד שאינן מכאיבות למטופל. יתר על כן, במהלך הטיפול בילדים משתמשים רק במחטים בודדות, ולא פעם הטיפול מסתכם במחט אחת בזכות תגובתם הטובה והמהירה הדורשת התערבות מינימאלית. יש לציין כי משך הטיפול מתארך בהתאם לגילו של הילד, ומתחיל משניות בודדות לתינוקות ועד למספר דקות לילדים.

טיפול במחלות ילדים על פי הרפואה הסינית

לילדים יש נטייה לחלות בתדירות גבוהה יותר מאשר מבוגרים וזאת במספר מחלות אופייניות לגילם. הרפואה הסינית דוגלת בחיזוקן של מערכת העיכול והמערכת החיסונית כבסיס לבריאותו התקינה של הילד:

מערכת העיכול – עד גיל שלוש מערכת העיכול של הילד נמצאת בתהליך של גדילה והתחזקות, ולפי הרפואה הסינית בגילאים אלו ישנה חשיבות מכרעת לשמירה על תזונה מאוזנת ובריאה, המתאימה לצרכי הילד.
המערכת החיסונית – על פי הרפואה הסינית המערכת החיסונית של ילדים מתפתחת ומתחזקת אף היא בשנים הראשונות לחייהם. תחלואים רבים של ילדים מקורם בבעיות הכרוכות במערכת זו, והטיפול בהם משתנה בהתאם לגיל הילד, גנטיקה ומרכיבי תזונה.

לימודי רפואה סינית לילדים

לימודי רפואה סינית כוללים נושאים והתמחויות רבות, ואחד מהם הינו לימודי רפואה סינית לילדים. לימודים אלו נועדו להציג את ההבדלים שבין טיפול במבוגר וטיפול בילד, עם דגש על השוני והבעייתיות בתשאול הילדים והטיפול בהם. הלימודים מתמקדים בין היתר בבעיות ייחודיות לילדים, כדוגמת הפרעות ריכוז וקשב, ליקויים מוטוריים, שיתוק מוחין, ילדים בסיכון והפרעות התפתחות. ההכשרה לטיפול בילדים דורשת התמחות מיוחדת בנושא, ולכן מטפלים שאינם מתמחים בתחום זה יכולים לטפל רק בילדים בריאים.

רפואה סינית קהילתית לכל המשפחה

אחד הגורמים המרתיעים אנשים מפני קבלת טיפולי רפואה סינית באופן רציף ולכל המשפחה, הינם מחיריהם הגבוהים של טיפולים אלו. בדיוק לשם כך החלו להופיע בארץ בשנים האחרונות מרכזי רפואה סינית קהילתית, המקבילים לרפואה הסינית העממית שמאפשרת לכל אדם לקבלי טיפולים שוטפים במחיר השווה לכל נפש.

הראה עוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שינוי גודל גופנים