רפואה סינית קהילתית

חרף עמידתה בסתירה להיגיון השולט באורח החיים המערבי, רפואה סינית קהילתית אט אט תופסת מקום של כבוד גם בקרב מוסדות הרפואה המערביים המודרניים. בחברה המערבית ששמה דגש על אינדיבידואליות, בני האדם התרגלו לחיות כפרטים בודדים אשר מתקיימים בנפרד מכל קהילה אמיתית. רפואה סינית קהילתית, בניגוד גמור לכך, שמה לה למטרה להחזיר את הכוח בחזרה לקהילה. פירוש הדבר הוא שבמקום לאבחן מטופל, לטפל בו ולשלוח אותו הביתה, השאיפה היא להקנות למטופל ידע, על מנת שיוכל לשנות את אורח חייו וכך למעשה לתרגל את העקרונות של רפואה מונעת.

רפואה סינית קהילתית לעומת רפואה סינית אישית

  • עלויות למטופל – אחת מן המטרות העיקריות של רפואה קהילתית היא להעניק לכל אדם את האפשרות להירפא וללמוד לשפר את אורח חיים. לפיכך רפואה קהילתית סינית כרוכה בתשלום נמוך יותר לעומת רפואה פרטית.
  • תדירות הטיפול – במסגרת טיפול של רפואה סינית אישית, תתבקשו להגיע למרפאה לשבוע. במסגרת רפואה סינית קהילתית, לעומת זאת, הטיפול מתבצע כנהוג בסין. פירוש הדבר שתקבלו מספר טיפולים במהלך השבוע, על מנת להגביר את הסיכויים שלכם להבריא ולהירפא.
  • ניסיון המטפלים – לאחר סיום לימודי רפואה סינית, כל תלמיד יהיה מוכן להתחיל לקבל לקוחות. יחד עם זאת, לעומת מרפאה אישית המבוססת על מספר מצומצם של לקוחות "איכותיים", מרפאה קהילתית מבוססת על טיפול שווה לכל כיס, ולכן המטפלים במקום זוכים לצבור ניסיון עשיר ומגוון יותר.
  • יחס כלפי המטופל – בדרך כלל במרפאות פרטיות המטפל ישתדל לסיים עם הלקוח מהר ככל האפשר, על מנת למנוע ממנו את העלות הגבוהה, וכך למעשה הוא מונע ממנו את הטיפול הנכון עבורו. במרפאה קהילתית, המטפל מעניק ללקוח את כל הטיפול הנחוץ לו במסגרת סדרת הטיפולים שנועדה להיטיב עם מצבו הבריאותי.

מהם היתרונות של רפואה סינית קהילתית?

  • מחיר שווה לכל נפש – קבלת טיפול לצד לקוחות נוספים מאפשר ללקוח לשלם פחות על טיפול, וכך ליהנות מטיפולים לטווח ארוך שיעזרו לו להירפא במהירות וביעילות. ההזדמנות לקבל שירותי רפואה משלימים מאפשרת גם לאוכלוסיות החלשות יותר ליהנות מטיפולים יעילים שבעבר היו נחלתם הבלעדית של בעלי היכולת והמשאבים.
  • העצמת המטופל – בנוסף על טיפול בלקוח, ברפואה קהילתית מעניקים למטופל כלים לשינוי אורח חייו בכוחות עצמו. במוסדות רפואה סינית ברחובות, למשל, תוכלו לקבל טיפול ולרכוש ידע אודות הרגלים בריאים, פעילות ספורטיבית נכונה, תזונה וכדומה. ניתן לומר שתפקידו של המטפל היא להקטין, לאורך תהליך הטיפול, את התלות שהמטופל עלול לפתח כלפיו, ותחת זאת להקנות לו את הידע והכלים שיעצימו אותו בחייו האישיים.
  • ערכים חברתיים – כיאה למיטב מסורת הרפואה העממית של סין, מטרתה של רפואה סינית קהילתית היא להחזיר את הכוח לקהילה ולרפא את החברה מן היסוד, על מנת לאפשר לכלל התושבים ליהנות מחיים בריאים ושמחים.
הראה עוד

בדקו גם

Close
שינוי גודל גופנים