שיאצו לתעודת מטפל

שיאצו לתעודת מטפל שלב 2+1
במסלול דו-שנתי

החל מהשנה יוכלו תלמידים המעוניינים בתעודת מטפל שיאצו, וכן תלמידי התוכנית לרפואה סינית עתיקה, ללמוד במסלול דו-שנתי לתעודת מטפל בשיטת Qi and Body.

המסלול מציע לימודי עומק בקבוצות קטנות, המלוות את התלמיד בהתפתחותו כמטפל וכאדם. בשיטה ניתן דגש רב להיכרות עם המרחב האנרגטי ובתוך כך עם צ'י ומרידיאנים ועל התפתחות אישית של המטפל, המהווה קרקע חיונית ליכולות הטיפול לאורך שנים.

מהי שיטת Qi and Body?

השיטה בנויה על שני עמודי תווך:

  1. ידע בסיסי בשיאצו: דיוק במציאת צובו (נקודת לחיצה), כניסה נכונה, עומק וקצב. לימוד מעמיק ויסודי של קאטות (פורמט) בסיסיות התומכות בטיפול ובמטפל כאחד. יצירת קשר ישיר ועמוק עם המרידיאנים בהרה (בטן) ובגוף. אבחנה וטיפולים ספציפיים.
  2. התפתחות אישית של המטפל: העמקת הקשר בין תנועה לתודעה והשפעתו הישירה על צ'י. הקשבה ופידבק. מדיטציה ומרווחים. יחסי נתינה-קבלה עם הגוף והסביבה. ונושאים רבים אחרים.

למי מיועד הקורס?

לתלמידים רציניים, המעוניינים ללמוד שיאצו יעיל ועמוק;
לשמור על כוחם וגופם ולנהל את הצ'י שלהם באופן יעיל ונינוח;
לעבוד מתוך התבוננות, התפתחות ואחריות על העצמי ועל האחר.

תוכנית הקורס

  1. דו-אין: דיוק של מתיחות המרידיאנים; רנקי – תרגול הקשר תודעה-תנועה-צ'י ויישומו בטיפול השיאצו; הדגמה של עקרונות יסוד בשיאצו דרך תרגול בסיסי באייקידו.
  2. תרגול הקשר בין תודעה לצ'י: מדיטציה בזוגות ובמעגל, הכרה באיחוד, כוח האיחול, הבנת הגורמים המשפיעים על צ'י ויישומם בפרקטיקה היומיומית.
  3. קאטה: טיפולי בסיס לטיפול בשיאצו, לימוד והעמקה.
  4. מרידיאנים: דיוק במציאת מרידיאן ובטיפול.
  5. טיפולים ספציפיים: נקודות לחיצה וטיפול תנועתי.
  6. לימודי רפואה סינית, רפואה מערבית עזרה ראשונה ועוד – יחד עם תלמידי התוכנית לרפואה סינית עתיקה, מהמורים הטובים בארץ.
  7. תרגולים שבועיים עם מתרגלים מנוסים.

התוכנית עומדת בסטנדרטים הגבוהים בארץ ומקיפה 620 שעות אקדמיות. המסלול תואם את דרישות התאחדות השיאצו הישראלית.

המורה

גלית שביב, מטפלת שיאצו (1993), בוגרת בית הספר הישראלי לשיאצו וריפוי סיני, בית הספר הבינלאומי לטאו שיאצו וסייקי שיאצו. מפתחת שיטת Qi and Body.
מלמדת את השיטה בתוכנית ללימודי רפואה סינית עתיקה בארץ ובבית הספר הבינלאומי לדיקור בפינלנד. בעלת ניסיון קליני של למעלה מעשרים שנה, מתמחה בטיפול בנשים.
ממקימות התאחדות השיאצו הישראלית החדשה.
תלמידת אייקידו וקשתות יפנית במרכז לאמנויות מסורתיות.

הראה עוד
שינוי גודל גופנים